Ana Sayfa  Rüya Tabiri  Rüya Sözlüğü  Tarihi Rüyalar  Uyku Adabı  Dualar Forum (Yeni)    
 
Kenzül Menam Rüya Hazinesi
 
 
                                                         

 Rüyada Ağaç Görmek

 
Ağaç Tabiri
 

Bazı tabirciler, kış gününde üzerinde üzüm bulunan bir asma veya bir ağaç gören kimse, zengin zannettiği bir erkek veya bir kadına aldanarak malını sarfeder, dediler.
Ayva ağacı, aklından faydalanılamayan akıllı bir adamdır. Badem ağacı, garip bir adamdır. Söğüt ağact, dostundan çekingen, düş-manıyle görüşen bir adamdır. Nar ağacı, din ve dünyalık sahibi bir adamdır, onun dikenleri günahlardan meneder. Nar ağacını kesmek, sıla-i rahmi kesmektir. Badem cinsinden olan ceviz gibi ağaçlar Arap olmayan bir kimseye delâlet eder.
Sedir ağacı şerefli, soylu, cömert ve faziletli bir kimseye delâlet eder. Ebucehil karpuzu adı verilen ağaç, dinsiz, zengin feryadcı korkak bir adama delâlet eder. Saç ağacı, melike veya alim bir kimseye ya da müneccime delâlet eder. Hurma ağacı, alim veya bir çocukla tabir edilir. Onu kesmek ise, o alim veya çocuğun ölümüdür. Hurma ağacının yemişi, çocuğa delâlet eder. Kurumuş hurma ağacı, münafık bir adamdır.
Rüzgârın hurma ağacını kökünden çıkardığını görmek, o şehirde veba hastalığının zuhur edeceğine veya sultan tarafından bir ceza verileceğine delâlet eder. Muz ağacı, din ve dünyalık sahibi zengin ve tedbirli bir adamdır. Üzüm ağacı, şen, izzetli ve saltanat sahibi bir adamdır. İncir ağacı, ailesine faydası olan ve düşmanları, kendisine sığınan bir adamdır. Çünkü yılanlar incir ağacına sığınırlar.
 
Rüya Baremi:
5
Okunma Sayısı:
45470
Kaynak: İmam Nablusi  
 
 
 
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ana Sayfa  Rüya Tabiri  Rüya Sözlüğü  Tarihi Rüyalar  Uyku Adabı  Dualar  İletişim