Ana Sayfa  Rüya Tabiri  Rüya Sözlüğü  Tarihi Rüyalar  Uyku Adabı  Dualar Forum (Yeni)    
 
Kenzül Menam Rüya Hazinesi
 
 
                                                         

 Rüyada Felç Görmek

 
Felç Tabiri
 

Bu rüyayı, af ve imanla yorumlayanlara göre, bütün vücudu felç olanın cümle günahları bağışlanır. Sonu iyi olur ve şehit olarak göçer. Sağ veya sol taraflarından birine felç gelenin evlat veya akrabaları affedilir. Burada sağ ve sol tarafın hangi yakınları temsil ettiği dikkate alınır. Başa veya kalbe felç gelmesi, bu organların iman nuru ile dolacağına delalet eder.
İbn-i Kesir demiştir ki: İlmiyle amil, günahlardan sakınan, takva sahibi, riyasız bir müslümanın bu rüyayı görmesi af, iman gürlüğü ve Rıdvan Cenneti ile yorumlanır. Günahkar, dinden uzak birinin felç olduğunu görmesi ise, Allah tarafından azarlanması ve eziyet görmesidir. Rüya sahibi halini düzeltmediği takdirde, gazap ve azaba uğrar.
Felçli bir kimse, rüyasında tekrar felç olduğunu görürse, ya hemen vefat eder yahut şifaya kavuşur. Hastalığı uzun sürmez. Fakat, hasta iyileşerek ayağa kalktığını ve evinden çıktığını görürse, vefat eder. Bir rivayete göre, rüya sahibi afiyet bulur.
Dimağına felç geldiğini gören aklını, hafızasını kaybeder. Koluna ve eline felç gelen, yardımdan mahrum kalır. Bacaklarının felç olduğunu gören, çalışmalarından netice alamaz. Muvaffakiyetsizliğe uğrar.
Rüyada felç illetinden kurtulduğunu gören, dünya ve ahiret işlerinde hayra nail olur.
 
Rüya Baremi:
6
Okunma Sayısı:
13665
Kaynak: Kenz-ul Menam  
 
 
 
1  2 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ana Sayfa  Rüya Tabiri  Rüya Sözlüğü  Tarihi Rüyalar  Uyku Adabı  Dualar  İletişim