Ana Sayfa  Rüya Tabiri  Rüya Sözlüğü  Tarihi Rüyalar  Uyku Adabı  Dualar Forum (Yeni)    
 
Kenzül Menam Rüya Hazinesi
 
 
                                                         

 Rüyada Taş Görmek

 
Taş Tabiri
 
Kirmani demiştir ki: Rüyada taş ve kaya görmek; mal ve büyük bir adamla tabir olunur. Rüyasında sert kayalara veya taşlara malik olduğunu gören, büyük bir şahıs vasıtası ile makam sahibi olur. Şayet bu taş yahut kaya yumuşak ise, rüyayı gören mal kazanır. Beyaz bir taşın düştüğünü gören, iyi huylu bir adamla dost olup, ondan hayır ve menfaat sağlar. Düşen taş sarı ise, rüya sahibi hilekar bir kimse ile dost olur. Kırmızı taş, dinsiz bir adamla münasebete işaret eder. Siyah taş, münafık, dinden uzak, iki yüzlü bir insanla iş yaparak ondan herhangi bir suretde mal kazanmaya delalettir.
Rüyasında taşlar toplayan, yolculuktan mal kazanır. Ova yahut boş bir yerden taş toplayan, hile yaparak para elde eder. Elindeki taşı başka bir taşın üzerine koyan, malını kötü bir yolla başkasına verir. Küçük taşlar gören, mal biriktirir. Ufak taşları kimse görmeden cebine koyan, hırsızlık yapar. Parlak, cilalı mermer vb. taşlar; helal ve kolay kazanılacak mala, eğri büğrü ve adi taşlar; haram mala ve müşkülata, sıkıntıya işarettir.
Rüyasında bir insana taş attığını gören, ona iftira eder. Taş isabet ederse o şahıs zarar görür.
Halid'ül İsfahani diyor ki: Büyük kayalar; merhametsiz insanları temsil ederler. Rüyasında bir kayayı koparmak isteyen; müşkül, zor, zahmetli bir işe başlar. Kayadan bir parça koparamazsa o işten menfaat görmez.
 
Rüya Baremi:
5
Okunma Sayısı:
48085
Kaynak: Kenz-ul Menam  
 
Diğer Tabirler: İmam Nablusi
 
 
1  2  3  4 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ana Sayfa  Rüya Tabiri  Rüya Sözlüğü  Tarihi Rüyalar  Uyku Adabı  Dualar  İletişim