Ana Sayfa  Rüya Tabiri  Rüya Sözlüğü  Tarihi Rüyalar  Uyku Adabı  Dualar Forum (Yeni)    
 
Kenzül Menam Rüya Hazinesi
 
 
                                                         

 Rüyada Üzüm Görmek

 
Üzüm Tabiri
 

Cafer-i Sadık bu rüyayı şunlarla tabir ediyor: Evlat, farz ilim ve mal. Şıra ise; hayırlı mal, geniş hal ve berekettir. Kıtlıktan ve beladan kurtulmaktır. Bir rivayete göre beyaz üzüm; dünyanın süsü ve güzelliğidir. Mevsimi haricinde mal yahut haram kazançtır.
Çok sayıda beyaz üzüm; gündüz yağmurları, siyah üzüm ise; gece yağmuruna delalet eder. Beyaz ve siyah üzümleri karışık olarak görmek; gece ve gündüz bol yağış demektir. Asmada koruk görüp toplamak isteyen, rızk talebinde acele eder, buna rağmen elde edemez. Bir görüşe göre koruk; cimriliğe ve kedere işarettir. Bazılarına göre koruk, henüz vakti gelmemiş mala delildir.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Vaktinde beyaz üzüm yiyenin, rızkı geniş olur. Mevsimi haricinde beyaz üzüm yiyen, ümit ettiğine vaktinden önce nail olur. Bir rivayete göre, haram maldır. Mevsimi dışında asmada siyah üzüm görmek; şiddetli bir soğukla yorumlanır. Bir kavle göre eline mal geçer. Hükumet kapısında siyah üzüm taneleri bulup yiyen, kırbaç cezasına uğrar. Siyah üzüm yiyen münasip bir rızka nail olur.
Bazı tabircilere göre derisi kalın üzüm, zahmetle kazanılan malı ifade eder. İnce derili, suyu saf üzüm; mevki ve itibardır. Bu üzümün tadı ve saflığı arttıkça, ulaşılacak makam ve elde edilecek mal artar.
Yine bir kısım tabirci için üzüm, hangi renkte ve mevsimde olursa olsun iyidir. Siyah üzüm; gizli menfaattir.
 
Rüya Baremi:
5
Okunma Sayısı:
47777
Kaynak: Kenz-ul Menam  
 
Diğer Tabirler: İmam Nablusi
 
 
1  2  3 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ana Sayfa  Rüya Tabiri  Rüya Sözlüğü  Tarihi Rüyalar  Uyku Adabı  Dualar  İletişim