Ana Sayfa  Rüya Tabiri  Rüya Sözlüğü  Tarihi Rüyalar  Uyku Adabı  Dualar Forum (Yeni)    
 
Kenzül Menam Rüya Hazinesi
 
 
                                                         

 Rüyada At Görmek

 
At Tabiri
 
Ve onun aleyhinde bulunur. atın sıçraması, bir hususta meyletmeye, bir tarafı tercih etmeye, ihtiyacına tezce ulaşmağa delalet eder. Bir atı sevkettiğini gören kimse, şerefli bir adama hizmet etme arzusunda bulunur. Çatı v.s. gibi at binilmeyecek yerde ata binmekte hayır yoktur.
Bazı tabirciler, at, şöhret ve meşhur bir sultandır, dediler. Çift kanatlı ata binerek uçtuğunu gören kimse —ehl-i Beytten ise— halife olur, ehl-i Beytten değilse büyük bir mülke sahip olur. Eğer bunu yüklenmezse bir çocuğu olur yahut kendisine itaat eden bir kadına haris olur. Kır ata bindiğini gören bekar ise evlenir. Kır atın etinden yese ve kendisi de sultanın arkadaşlarından ise düşmanına zafer bulur. Tüccar ise menfaat ve faydaya erişir. Bazıları da, ata bindiğini gören kimse asker veya şerefli birisi ise bir malı gasbeder, dediler.
Siyah ata bindiğini gören yolculuk yapar ve o yolculukta malı eksilir. atın kendisini ısırdığını gören kimse, ordu ve asker sahibi olur. Atı öldürdüğünü gören kimse, nimet, mal, izzet ve kuvvete nail olur. Bir kimse rüyada atlıları havada uçuyorlar ve bir şehre düşmek üzereler görse, o şehirde melikler arasında harp, fitne ve husumet meydana çıkar. Uyanıklık halinde görülmesi mümkün olmayan su atını görmek, yalan isteğe ve tamam olmayacak bir işe delalet eder. Ayakları demirden olan bir ata bindiğini görse, ölür.
Erkek at, saltanat ve devlettir.
 
Rüya Baremi:
7
Okunma Sayısı:
67820
Kaynak: İmam Nablusi  
 
Diğer Tabirler: Kenz-ul Menam
 
 
1  2  3  4  5  6  7  8 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ana Sayfa  Rüya Tabiri  Rüya Sözlüğü  Tarihi Rüyalar  Uyku Adabı  Dualar  İletişim