Ana Sayfa  Rüya Tabiri  Rüya Sözlüğü  Tarihi Rüyalar  Uyku Adabı  Dualar Forum (Yeni)    
 
Kenzül Menam Rüya Hazinesi
 
 
                                                         

 Rüyada Tüfek ve tabanca Görmek

 
Tüfek ve tabanca Tabiri
 
Tüfek ve tabanca, düşmanı temsil eder. Elindeki tüfeği ateşlediğini gören, düşmanla karşı karşıya gelir. Kendisine silah atılan, hasmının tecavüzüne uğrar. Mermi; yakıcı sözü temsil eder. Kendisine mermi isabet ettiğini gören, düşmanından kötü bir söz işitir. Mermi yüzünden yaralanan, düşmanından zarar görür. Attığı kurşunu isabet ettiren, düşmanına hasar verir. Kendisine atılan kurşundan müteessir olmayan, düşmanının sözlerinden zarar görmez.
Bir tabanca ile herhangi birini vurduğunu gören, düşmanını yener ve mal kazanır. Kurşunla canavarı öldüren, düşmanını sözleriyle mağlup eder. Çok sayıda harp aletini bir arada görmek; o bölge halkının düşman saldırısından muhafaza olacağına işarettir. Bir rivayete göre, zaferdir. Elindeki tüfeği çekemeyen, düşmanına karşı aciz kalır. Tabancasını boş olduğu halde çeken, hayırlı ve faydalı bir yolculuk yapar ve selametle döner. Tüfeğinin tetiğinin kırıldığını gören, yolculuğunu tamamlayamaz. veya bundan zarara uğrar.
Bir kimsenin kendisine tüfek verdiğini görenin, evladı yahut erkek kardeşi olur. Tüfeğin kırılması, şeref kaybıdır. Tüfeğinin sebepsiz yere kırıldığını gören, akrabası yüzünden musibete uğrar. Büyük keder yaşar. Tüfeği ile kurşun attığını gören, büyüklerden nasihat dinler.
İbn-i Şirin demiştir ki: Tüfeği ile kurşun attığını gören, doğruyu söyler. Attığı kurşunun eğri gittiğini gören, batıl konuşur.
 
Rüya Baremi:
5
Okunma Sayısı:
67078
Kaynak: Kenz-ul Menam  
 
 
 
1  2  3  4  5 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ana Sayfa  Rüya Tabiri  Rüya Sözlüğü  Tarihi Rüyalar  Uyku Adabı  Dualar  İletişim